Vybavenie kolaudačného rozhodnutia

Posledné plánované kroky pri stavbe domu prebehli úspešne a vy sa neviete dočkať, kedy sa nasťahujete do svojho nového domu na mieru?
Čaká vás však ešte jeden krok, aby ste si svoj rodinný dom mohli naplno užívať. Kolaudácia.

Orgánom, ktorý vám právoplatné kolaudačné rozhodnutie udelí, je stavebný úrad vo vašom meste či obci.

Prvé vaše kroky by mali viesť tam.
Získate tak konkrétny zoznam stanovísk, rozhodnutí, revíznych správ a ostatných dokladov, ktoré ku kolaudácii budete potrebovať. Súčasťou potrebných dokumentov je aj stavebný denník, ktorý ste si vy alebo zodpovedný stavebný dozor počas stavby domu viedli. V neposlednom rade budete podľa zákona potrebovať i energetický certifikát, ktorý udelí vášmu rodinnému domu štítok s energetickou triedou. Napokon nezabúdajte ani na geodeta, ktorý vymeria presné osadenie novostavby, či prístavby.
Inšpiroval vás pred stavbou katalóg domov? Už hotové projekty rodinných domov, takzvané katalógové domy, často investori zveria do rúk jednej stavebnej firme, ktorá zastreší ich kompletnú realizáciu. V týchto prípadoch odporúčame klientom ZONAR-u spoľahnúť sa na autorský dozor, ktorý zabezpečí súlad novostavby s projektom domu od samého začiatku.
S prevzatím stavby bungalovu či rodinného domu sa neponáhľajte. Ideálnym prípadom je, ak prevezmete stavbu od dodávateľa až v momente, keď odstráni všetky nedostatky, ktoré môžu byť uvedené v kolaudačnom rozhodnutí. To samozrejme platí i pre komerčné stavby alebo rozsiahle developerské projekty.

Poradili vám priatelia v začiatku stavby, aby ste nestrácali čas na úrade a spoľahli sa na inžiniering? Vybavenie stavebného povolenia a s ním spojené vybavovanie dokladov ste tak spokojne preniesli na niekoho iného. V ZONAR-e sa na nás môžete obrátiť i v momente, keď novostavbu dokončíte a poslednou fajkou v zozname, ktorá vám chýba bude kolaudácia.
Vybavenie kolaudačného rozhodnutia budete mať na stole do 30 dní (v zložitejších prípadoch do 60 dní) od odovzdania žiadosti na príslušnom úrade. Avšak s našimi službami bez zbytočného stresu a strateného času, ktorý strávite v rade na úrade či s telefónom na uchu.

Neviete si rady s výberom projektu? Radi vám podáme pomocnú ruku.

Neviete si rady s výberom projektu? Radi vám podáme pomocnú ruku.

Zostavili sme pre vás špeciálny ebook, ktorý vám poradí ako si vybrať projekt na rodinný dom. Okrem rád a tipov od skúsených projektantov získate 3 špeciálne bonusy a prehľadný checklist, vďaka ktorému si ľahko vyberiete projekt pre dom vašich snov.

Zaslať špeciálny e-book

Radi vám poradíme

Zavolajte nám
PO - PI / 8:00 - 16:00 hod.

0948 842 333

Nechajte nám správu