Architektonická štúdia

Plánujete sa pustiť do novostavby alebo rekonštrukcie staršieho rodinného domu?


Možno už máte dokonca svoju víziu. Ak si chcete si byť istý, že všetky vaše predstavy budú správne zrealizované, vsaďte na architektonickú štúdiu. 
V preklade sa jedná o návrh rodinného domu, ktorý nosíte vo svojej hlave, premietnutý na papier.


Ak vás neoslovil katalóg domov a plánujete dom na mieru, architektonická štúdia je prvým krokom, ktorý by ste mali urobiť.V ZONAR-e vám radi vypracujeme architektonický návrh, ktorý vám reálne zobrazí vaše sny. Našim klientom často odporúčame, aby predchádzal samotnému projektu pre stavebné povolenie.


Pri dome na mieru sa totiž vždy jedná o individuálne riešenie pre konkrétneho klienta, kde sa zohľadňujú jeho potreby a jedinečnosť stavebnej parcely. 
Na základe vašich požiadaviek a predstáv pripravíme vizualizácie, z ktorých vám budú jasné nielen situačné a dispozičné riešenia. Architektonická štúdia na mieru často zahŕňa i konštrukčné, materiálové a základné ekonomické prvky plánovanej stavby. 


Získate tak jasnú predstavu o všetkých detailoch stavby už v štádiu plánovania. Pôvodné predstavy a realita sa totiž v mnohých smeroch líšia. Príkladov, kedy našim klientom výrazne napomohla práve architektonická štúdia - prvé zakreslenie ich predstáv, je mnoho.


Často sa totiž na začiatku musíme popasovať s problémami ako je úzky či malý pozemok. 3D vizualizácia domu dokáže klientovi odpovedať napríklad na otázku, či jeho vysnívaný dom na niekoľkoárovom pozemku nebude v skutočnosti malý a či plánovaný ostrovček nebude pôsobiť v kuchyni stiesnene. 


S architektonickou štúdiou v rukách získavate i silnú zbraň pri rokovaniach s orgánmi, ktoré sa vyjadrujú k stavebnému povoleniu. Alebo jednoducho ukážete nechápavému susedovi, že strecha vašej budúcej terasy nebude brániť prechodu slnečných lúčov na jeho skalku. Vybavenie stavebného povolenia tak bude omnoho jednoduchšie.


Pre lepšiu predstavu vám radi spracujeme i animácie ako je prelet nad stavbou a bezprostredným okolím alebo dokonca prechod vašim budúcim domovom formou videa.

Neviete si rady s výberom projektu? Radi vám podáme pomocnú ruku.

Neviete si rady s výberom projektu? Radi vám podáme pomocnú ruku.

Zostavili sme pre vás špeciálny ebook, ktorý vám poradí ako si vybrať projekt na rodinný dom. Okrem rád a tipov od skúsených projektantov získate 3 špeciálne bonusy a prehľadný checklist, vďaka ktorému si ľahko vyberiete projekt pre dom vašich snov.

Zaslať špeciálny e-book

Radi vám poradíme

Zavolajte nám
PO - PI / 8:00 - 16:00 hod.

0948 842 333

Nechajte nám správu