Stavebný dozor

Stavebný dozor.
Pojem, s ktorým ste sa stretli najneskôr vo chvíli, keď ste zisťovali, ako vybaviť stavebné povolenie. Zamysleli ste sa nad otázkou, kto môže byť stavebným dozorom a prečo ho budete potrebovať?

Stavebný dozor je osoba, ktorá odborne dohliada na priebeh vašej stavby, dozerá na jej plánované odovzdanie a zúčastňuje sa kolaudácie. Túto funkciu môže podľa zákona vykonávať iba ten, kto splnil stanovené podmienky a figuruje v zozname stavebného dozoru.
Hľadať služby stavebného dozoru sa naši klienti podujmú najmä vtedy, ak stavajú svojpomocne. Rozhodli ste sa, že vaše požiadavky na bývanie bude najlepšie spĺňať dom na mieru a stavbu nebude dodávateľsky zastrešovať len jedna firma?
I v tomto prípade vám v ZONAR-e podáme pomocnú ruku.

Zabezpečíme stavebný dozor prostredníctvom našich externých spolupracovníkov.
Ak ste si vybrali už hotový projekt domu z katalógu domov a stavbu ste zverili stavebnej firme, často sú služby stavebného dozoru už v cene, ktorú firme za stavbu zaplatíte. I napriek tomu však odporúčame, aby ste dozor pri budovaní svojho budúceho domovu zverili niekomu nezávislému.
Stavebný dozor je totiž investícia s určitou návratnosťou.
Skúsený odborník sa oboznámi s projektom a pravidelne vykoná kontrolné obhliadky počas celej stavby. Nemusíte tak sami dozerať na priebeh jednotlivých prác a sledovať, či sú v súlade s časovým harmonogramom alebo v správnej náväznosti. Namiesto vás je tu osoba, ktorá odborne skontroluje zameranie terénu pred výstavbou, dohliadne na uskutočnenie všetkých potrebných skúšok materiálov alebo konštrukcií a napokon dbá o dodržiavanie BOZP a správneho uskladnenia materiálu na stavenisku.
Stavebný dozor je akoby vašou predĺženou rukou.
Navyše zodpovedá za dodržanie všetkých technických nárokov pri stavbe.

Často sa stretávame s názorom, že stavebný dozor je vnímaný ako formalita.
Naši spokojní klienti však sami vďaka odborníkom v tejto oblasti zistili, že spoľahlivý stavebný dozor im ušetril množstvo financií.
Má pod palcom každú faktúru a preverí tak, či všetky tie úkony, ktoré majstri vo faktúre účtujú, boli aj zrealizované. A nielen to. Problémy a nezrovnalosti počas stavby, ktoré dozor vyriešil, by totiž v budúcnosti pri ich odstraňovaní znásobili klientovi rozpočet. A to mnohonásobne vyššie, akou bola cena za stavebný dozor.

Neviete si rady s výberom projektu? Radi vám podáme pomocnú ruku.

Neviete si rady s výberom projektu? Radi vám podáme pomocnú ruku.

Zostavili sme pre vás špeciálny ebook, ktorý vám poradí ako si vybrať projekt na rodinný dom. Okrem rád a tipov od skúsených projektantov získate 3 špeciálne bonusy a prehľadný checklist, vďaka ktorému si ľahko vyberiete projekt pre dom vašich snov.

Zaslať špeciálny e-book

Radi vám poradíme

Zavolajte nám
PO - PI / 8:00 - 16:00 hod.

0948 842 333

Nechajte nám správu